poniedziałek, 22 października 2012

Wyniki naszego portfela #6


Poprzedni tydzień minął nam bardzo przyjemnie. WIG20 już od miesiąca porusza się w wąskim (ok. 50 pkt) trendzie bocznym odbijając się w te i z powrotem od ograniczeń. Ostatecznie indeks zamknął tydzień z wynikiem -1,08%. Jak w takiej sytuacji zachował się nasz portfel? Sprawdźmy ...
Z 7 spółek w naszym portfelu tylko nasz najnowszy zakup nie pokazał się z najlepszej strony. Pozostałe spółki poradziły sobie znakomicie zyskując po 1 lub 2 punkty procentowe. Hitem tygodnia okazał się IMC, który odpalił na 10,20% w górę w ciągu tygodnia. Nadal bardzo dobrze zachowuje się WLT, który przez 3 ostatnie tygodnie zyskiwał odpowiednio 11,08%; 3,84%; 5,91%. Zbiorczo najgorszą spółką w portfelu jest jak na razie PCE, która od początku eksperymentu straciła ok. 3,13%.

Łącznie portfel zarobił w tym tygodniu 2,76% co przy wyniku WIGu20 równym -1,08% daje różnicę 3,84% ponad benchmark.

Licząc od początku trwania eksperymentu portfel zarobił 7,07%. W tym samym czasie WIG20 stracił 2,77%, co daje różnicę na poziomie 9,84%.


Na niebiesko zaznaczono wynik naszego portfela. Na czerwono wynik WIGu20. Na zielono różnicę pomiędzy wynikami portfela i WIGu20.

Jak na razie żadna nowa spółka nie wykazała chęci dołączenia do portfela, a więc na najbliższy tydzień skład pozostaje niezmieniony.

Co dalej?
Pamiętajmy, że to dopiero półmetek eksperymentu i jeszcze wiele może się zdarzyć. Ten tydzień był jednym z najlepszych, a więc zgodnie z zasadą regresji do średniej kolejne najprawdopodobniej będą mierne.

Mimo, że staram się nie podchodzić emocjonalnie do naszej strategi to nie ukrywam, że jestem zadowolony z dotychczasowych wyników :)

Obecnie pozostaje nam obserwować dalszy rozwój sytuacji. Do końca eksperymentu pozostało 6 tygodni.Jeśli artykuł Ci się podoba kliknij "lubię to", aby inni też mogli go przeczytać:
Dodatkowo zapisz mi swój adres email, aby nie przegapić nowych artykułów (nie wysyłam żadnego spamu/reklam itp.):
Twój email:

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Temat fajny, ale co z wpisem na temat wskaźników wyprzedzających koniunkturę? Trochę Pan zaniedbał to zagadnienie.

Anonimowy pisze...

śledzę portfel regularnie....

rezultaty całkiem niezłe, żeby nie powiedzieć znakomite! ;)

Jeśli po dodaniu Twój komentarz jest niewidoczny, upewnij się czy Twoja przeglądarka ma włączoną opcję obsługi ciasteczek (cookies).

Publikowanie komentarza