poniedziałek, 1 października 2012

Portfel inwestycyjny #3


Nie było mnie cały weekend i w piątek zdążyłem tylko sprawdzić jakie zmiany należy w tym tygodniu wprowadzić w naszym eksperymentalnym portfelu. Okazało się, że w tym tygodniu nic nie zmieniamy dlatego pozwoliłem sobie wyniki wrzucić po odespaniu :)


Pierwsza tabelka pokazuje ceny naszych akcji na zakończenie danego tygodnia. Druga przedstawia to samo tylko w ujęciu procentowym.


Jak widać na razie nasz zeszłotygodniowy zakup zachowuje się słabo. Na szczęście pozostałe akcje skutecznie nadrabiają. W tym tygodniu nasz portfel zarobił 0,25% co samo w sobie jest pozytywne, a tym bardziej jeśli wynik porównamy z WIG20, który stracił w tym tygodniu 0,67%.

Różnica w tym tygodniu pomiędzy naszym wynikiem i benchmarkiem wyniosła 0,93% na plus, co w połączeniu z różnicą z zeszłego tygodnia (3,33% na plus) daje nam 4,25% powyżej rynku po dwóch tygodniach eksperymentu.

Jak na razie z wyniku jestem bardzo zadowolony, ale pamiętajmy, że to dopiero 2 tygodnie więc na razie nie wyciągajmy pochopnych wniosków.

Jak myślicie ile czasu potrzeba, aby stwierdzić czy dany system rzeczywiście działa czy jego wyniki są po prostu losowe?
Jeśli artykuł Ci się podoba kliknij "lubię to", aby inni też mogli go przeczytać:
Dodatkowo zapisz mi swój adres email, aby nie przegapić nowych artykułów (nie wysyłam żadnego spamu/reklam itp.):
Twój email:

5 komentarzy:

Unknown pisze...

Potrzeba co najmniej jednej hossy i jednej bessy, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście jest dobry :)

Anonimowy pisze...

a może jakiś artykuł z psychologii społecznej...?? Dawno nie było

Filip pisze...

@Anonimowy
Cieszę się, że nie tylko mi podobają się tego typu posty ;)

Marcin pisze...

Co sądzisz o kupnie teraz MCI?

Anonimowy pisze...

Kiedy będzię następny wpis na temat wskaźników wyprzedzających koniunkturę? Proponuję, żeby Pan robił rewizję sytuacji co kwartał. Pozdrawiam.

Jeśli po dodaniu Twój komentarz jest niewidoczny, upewnij się czy Twoja przeglądarka ma włączoną opcję obsługi ciasteczek (cookies).

Prześlij komentarz