poniedziałek, 5 grudnia 2011

Czy na giełdzie można zarobić, a jeśli tak to ile?


Na wszelkiego rodzaju forach internetowych, co jakiś czas przewijają się pytania giełdowych laików: "A ile to się na takiej giełdzie zarabia?", oczekujących gotowej odpowiedzi w stylu: 15% rocznie. Nie można ich winić, bo przecież każdy z nas kiedyś zadawał takie pytanie i nie rozumiał dlaczego nie istnieje na nie jedna jedyna odpowiedź. W dzisiejszym artykule postaram się pokazać dlaczego na tak postawione pytanie nie można odpowiedzieć jedną liczbą, a przy okazji postaram się sprawdzić ile tak na prawdę średnio zarabia się na giełdzie?


Artykuł można przeczytać w 11 numerze Equity Magazine. Zapraszam.


Jeśli wpis Ci się podoba zapisz się na newsleter, aby nie przegapić nowych artykułów:

5 komentarzy:

Krzysztof pisze...

Witam!
Same trzymanie przez pewien okres środków w "akcjach" bywa zgubne. Niczego nie gwarantuje. Sam rozkład inwestycji na okresowe zakupy również.
Wystarczy popatrzeć na okres np lipiec 2006 lipiec 2008 zaangażowaliśmy środki a efekt jeden na dzień dzisiejszy - mega wtopa!

Tak wiec chyba znacznie lepiej posiłkować się np. prognozą giełdową na którą czekamy, dedykowaną przez autora bloga i owszem sukcesywnie angażować kapitał łapiąc raczej dołki niekonieczni idealnie aczkolwiek dołki, a nie górki.

Sam artykuł wymagał oczywiście dużego nakładu pracy, obliczeń za co podziwiam. Jednak sama metoda niekoniecznie godna polecenia, choć przy wzbogaceniu o dodatki niezwykle użyteczna.

Anonimowy pisze...

a po co spekulować na giełdzie? nie umie się zarabiać gdzie indziej?

Marcin pisze...

Ale takie pytania "Ile można z tego zarobić/wyciągnąć" pojawiają się wszędzie. Czy to giełda, czy to reklamy Adsense, czy to jakiś biznes. Jest to niezmiernie denerwujące, no ale nie ma co się dziwić ludziom. Liczy po prostu lepiej działają na wyobraźnię ;)

Akcje pisze...

Dokładnie zależy w co inwestujesz i jak chcesz uzyskać dodatkowy nakład kasy. Dziś praktycznie da się zarobić na wszystkim, ale trzeba wiedzieć jak, a pytania jak to zrobić co jest lepsze, albo ile można zarabiać na czym - są nie tyle denerwujące co bezsensowne.

Choodini pisze...

Wszystko zależy od siły charakteru, nawet wiedza nie jest tak ważna jak odporność na strach i chciwość. Jeśli chce się zarabiać więcej wystarczy skorzystać z lewarowania kapitału. Jednak jak już wspomniałem najważniejszy jest charakter. A to można sobie wyrobić jedynie przez praktykę w inwestowaniu.

Chcesz wiedzieć więcej o inwestowaniu i używaniu dźwigni finansowej? Zajrzyj na: www.permanent.cba.pl

Jeśli po dodaniu Twój komentarz jest niewidoczny, upewnij się czy Twoja przeglądarka ma włączoną opcję obsługi ciasteczek (cookies).

Prześlij komentarz