poniedziałek, 27 listopada 2017

Po 4 spotkaniu z cyklu "Daj się nauczyć inwestować"

W ten weekend w Warszawie miałem przyjemność prowadzić już 4 spotkanie z serii: "Daj się nauczyć inwestować". W ramach tej serii staram się nauczyć grupę ludzi usystematyzowanego podejścia do inwestowania. Tego jak odróżniać dobry wskaźnik od złego; jak stworzyć swoją własną strategię inwestycyjną; jak oszacować czy nadejdzie hossa czy bessa. Inwestowanie algorytmiczne zwykle kojarzone jest z analizą techniczną i częstym dokonywaniem transakcji. Na corocznych spotkaniach przenosimy je na teren analizy fundamentalnej i niewielkiej liczby transakcji.


Czy takiego inwestowania można się nauczyć? Czy pozwala ono zarabiać w długim okresie? Aby móc odpowiedzieć na te pytania całość została zaprojektowana tak, aby wyniki były weryfikowalne, a więc aby z perspektywy czasu można było ocenić czy grupa osób obecnych na szkoleniu osiąga ponadprzeciętne wyniki. W praktyce wygląda to tak, że zobowiązuję uczestników spotkań do prowadzenia portfeli na Fundamentalnej przez rok po szkoleniu. W poprzednich edycjach uczniowie osiągnęli następujące wyniki:


Jak poradzą sobie uczestnicy 4 edycji? Dowiemy się już za rok. Co cieszy mnie najmocniej, pomimo długiego czasu trwania szkolenia (ok. 9 godzin) uczestnicy pozostali aktywni i zaangażowani do samego końca.


Dlatego dziękuję bardzo Lidii, Michałowi, Łukaszowi, Bartłomiejowi, Piotrowi, Maciejowi, Mateuszowi i dwóm Wojciechom za ten weekend. Oczywiście nie mogło się obyć bez pamiątkowego zdjęcia. (Jednej osoby nie ma na zdjęciu, gdyż musiała wyjść wcześniej). 


Jeśli wpis Ci się podoba zapisz się na newsleter, aby nie przegapić nowych artykułów:

Brak komentarzy:

Jeśli po dodaniu Twój komentarz jest niewidoczny, upewnij się czy Twoja przeglądarka ma włączoną opcję obsługi ciasteczek (cookies).

Prześlij komentarz