poniedziałek, 5 września 2016

Raport po 4 latach prowadzenia portfela inwestycyjnego na żywo.


W ten weekend wysłałem do osób śledzących portfel aktualizację tygodniową numer 208, co oznacza, że właśnie mijają 4 lata z prowadzeniem portfela na żywo na danych nie widzianych w czasie testów historycznych.

Wszystko zaczęło się od tego wpisu, kiedy to na podstawie ogromu testów historycznych zauważyłem, że mocne skupienie się na fundamentach spółek z niemal całkowitym pominięciem ich sytuacji technicznej pozwala uzyskać stałą przewagę nad rynkiem.


Opracowałem wtedy zasady inwestowania, które pozwalają w dużym stopniu wyłączyć osobę inwestora z procesu decyzyjnego, co eliminuje szkodliwy wpływ emocji przy podejmowaniu decyzji.

Oto teoretyczna krzywa kapitału naszego portfela fundamentalnego, opracowana na podstawie danych historycznych:


Pomarańczowa strzałka oznacza miejsce, w którym zaczęliśmy inwestować zgodnie z tą strategią na żywo na realnym rynku.

  • Na ile dokładnie udało nam się odwzorować teoretyczne wyniki w realnym świecie?
  • Ile procent rocznie da się realnie rocznie zarobić na giełdzie?
Po odpowiedzi na te pytania zapraszam do raportu z badania portfela po 4 latach jego prowadzenia dostępnego na stronie: fundamentalna.net/portfel-inwestycyjny


(bezpośredni link do pliku .pdf z raportem: plik .pdf z raportem)


Koniecznie dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie? Czy podoba wam się taki sposób testowania teoretycznych strategii w realnym świecie? Czy według was da się skutecznie inwestować skupiając się na fundamentach spółek i w dużym stopniu ignorując sytuację techniczną?


Jeśli wpis Ci się podoba zapisz się na newsleter, aby nie przegapić nowych artykułów:

Brak komentarzy:

Jeśli po dodaniu Twój komentarz jest niewidoczny, upewnij się czy Twoja przeglądarka ma włączoną opcję obsługi ciasteczek (cookies).

Prześlij komentarz