poniedziałek, 1 marca 2010

Grupa PREMIUM - dyskusja

Z nieznanych mi przyczyn technicznych platforma blogowa przestała wyświetlać komentarze pod stronami statycznymi (np. stroną z opisem zasad grupy PREMIUM). Wiem, że w związku z grupą pojawia się wiele pytań  i wątpliwości dlatego zależy mi na tym aby istniało miejsce gdzie każdy może się wypowiedzieć na temat kont PREMIUM. Poniżej odpowiadam na najczęściej pojawiające się pytanie, a dalej przeklejam istniejące już komentarze. Do dalszej dyskusji zapraszam komentarzach do tego posta.


Nie mam konta na Facebook'u, czy to oznacza, że nie mogę uzyskać dostępu do grupy PREMIUM?
Nie. Jeśli nie masz konta na FB, najpierw w normalny sposób załóż konto PREMIUM, a następnie wyślij mi maila na adres: filon.r[małpa]gmail.com z informacją o braku konta FB. W mailu koniecznie zamieść swój login do konta PREMIUM.

PRZENIESIONE KOMENTARZE:Ciekawy pomysł. Często komentarze są równie cenne jak sam artykuł ;) miejmy nadzieje, że nie zabraknie chętnych.
Użytkownik: Gaabana

Nie korzystam i nie korzystałem z fundamentalnej a to jest ostatni mój wpis ,powodzenia .DYSLEKTYK
Użytkownik: Anonimowy


@Gaabana "Często komentarze są równie cenne jak sam artykuł" - zgadzam się. @Dyslektyk Hmmm nie widzę związku pomiędzy grupą PREMIUM i Fundamentalną
Użytkownik: Filon


Czy przewidujesz/zakłądasz późniejsze dalsze rozwarstwienie materiałów Premium i niePremium czy ma to być sposób na zbudowanie lepszej jakoścowo bazy czytelników?
Użytkownik: george


Dla grupy premium będą przeznaczone głównie artykuły związane z aktualną sytuacją na giełdzie i prognozami na przyszłość. Nie chodzi mi tu nawet o budowanie "lepszej jakościowo" grupy, ale raczej o nagrodzenie osób, którym nie szkoda poświęcić 3min na podzielenie się swoimi wrażeniami/przemyśleniami po przeczytaniu danego artykułu. Myślę, że dzięki temu artykuły będą jeszcze cenniejsze dla czytelników, gdyż poza moim zdaniem będzie można poznać zdanie większej grupy osób na dany temat.
Użytkownik: Filon

W takim razie popieram ideę, mam jednak uwagi co do sposobu jej wprowadzenia - wypuszczenie artykułu premium jednocześnie z poinformowaniem o wymaganiach. Chcąc przeczytać najnowszy artykuł musiałem trochę "na siłę" komentować poprzednie posty
Użytkownik: george

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na pewno odbije się to na liczbie przypadkowych czytelnikach, którzy trafiają z Google.
Użytkownik: Konrad

Ja nie mam problemu z zamieszczaniem komentarzy, ale NIE MAM konta na Facebooku. Czy jako osoba wpisująca się od jakiegoś już czasu mogę liczyć na obejście tego warunku?
Użytkownik: J

Facebook to zabawka dla dzieciaków! Ja też tam nie mam konta i nie zamierzam zakładać. Jeśli będzie to warunek do czytania ciekawych tekstów to niestety przestanę czytać tego bloga. Choć zależy to też od tego ile takich premium artykułów będzie w stosunku do zwykłych.
Użytkownik: Sokomaniak

Ciekawy sposób na zwiększenie liczby komentarzy. Ciekawe, czy ich poziom się utrzyma, czy też ludzie zaczną pisać byle co. Czy używasz do tego komercyjnej wtyczki (jakiej?) czy też sam ją opracowałeś?
Użytkownik: humidorek

Hmm, więc muszę napisać nowe komentarze. Tych co poprzednio pisałem z konta Google'owego nie da się połączyć z nowym kontem na blogu?
Użytkownik: gorczas

a nie wystarczylo się zwrócic do użytkowników o klikanie w lubie to?
Użytkownik: grzes

@J, @Sokomaniak Spodziewałem się, że nie wszyscy czytelnicy korzystają z Facebooka i jest pewna alternatywa ale niestety wciąż nad nią pracuję, więc będzie dostępna dopiero dziś w nocy / jutro od rana. Przepraszam za niedogodności. @humidorek Na razie automat przesiewający komentarze jest bardzo "pobłażliwy", ale jeśli zajdzie taka potrzeba (np. zacznie pojawiać się dużo spamu), bez problemu można będzie zaostrzyć kryteria. Co do wtyczki to napisałem sobie sam :) @gorczas Jeśli bardzo by Ci zależało to mogę ręcznie podpiąć Twoje komentarze, tak żeby Twój licznik pokazywał ich więcej, ale nie bardzo widzę jaką miałbyś z tego korzyść. Już tłumaczę. Aby mieć pełen dostęp musisz posiadać 3 komentarze napisane w ciągu ostatnich 30 dni, więc nawet jeśli w ciągu kilku miesięcy uzbierałeś kilkadziesiąt komentarzy to one i tak byłyby już za stare.
Użytkownik: Filon

@grzes Zwiększenie liczby wejść z Facebooka to tylko jedna strona medalu. Druga to ożywienie dyskusji w komentarzach oraz nagrodzenie stałych bywalców bloga.
Użytkownik: Filon

fajne masz posty ale teraz musze pisac po to zeby moc czytac a nie zawsze duzo sie wniesie. ale moja pierwsza uwaga... skoro jestem zalogowany to dlaczego musze sie podpisywac przy pisaniu komentarzy
Użytkownik: grzes

@grzes Przez kilka pierwszych dni rzeczywiście (jak już ktoś zauważył) niektóre komentarze będą tworzone "na siłę", jednak później wraz z pojawianiem się nowych artykułów, pisanie komentarzy nie będzie już wymuszone bo będzie dużo czasu (30dni) na uzbieranie kolejnych 3. Wystarczy, że raz na półtora tygodnia zabierzesz głos i już nie masz o co się martwić :) Z zalogowaniem jest to tak pomyślane, żebyś mógł nadal komentować wpisy tak jak wcześniej, a więc nawet jeśli masz ochotę wypowiedzieć się jako "Anonim" to i tak komentarz zostanie do Ciebie przypisany.
Użytkownik: Filon

moglaby byc taka funkcja ze zapamietuje nick w komentarzach a jeszcze lepiej jakby w grupie premum nie bylo potwierdzenia zeby cos napisac bo to zniecheca do pisania
Użytkownik: grzes

pomysł fajny. Tylko czasem nie wiem co napisać.
Użytkownik: Anonimowy

@grzes Obawiam się, że z przyczyn technicznych (nie mam pełnego dostępu do kodu) podpięcie nicka PREMIM pod komentarze może być trudne. Co do drugiej opcji to na razie wyłączyłem potwierdzenia obrazkowe dla wszystkich, ale jeśli tylko zauważę jakiś spam dodany przez automaty, wrócę do starej wersji. @Anonim Polecam ostatni artykuł o kreatywności ;)
Użytkownik: Filon

Czy byłbyś skłonny użyczyć mi tej wtyczki (za odpłatnością oczywiście)? Podoba mi się, chętnie zastosuję ją u siebie. Mój mail to humidorek@op.pl - jeśli odpiszesz, mogę podać Ci moje blogi (nie są konkurencyjne).
Użytkownik: humidorek

Czy zaliczane są komentarze do dowolnych artykułów, nawet np tych sprzed ponad roku?
Użytkownik: Andrzej

Nie mam konta na facebooku i nikt mnie do tego nie zmusi. Nie wypełnie zatem warunku dotyczącego polubienia artykułu:) czy to uniemożliwia mi dostęp do zawartości premium???
Użytkownik: alrokas

Posiadanie konta na FB wydaje sie rzeczywiscie problematyczne. Czy istnieje jakas alternatywa pozwalajaca na dostep do konta premium osobom bez konta na facebooku?
Użytkownik: Anonimowy

JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA NA FACEBOOK, a chcesz uzyskać dostęp do grupy PREMIUM proszę o kontakt mailowy na adres filon.r[małpa]gmail.com. Aby przyspieszyć cała procedurę w treści proszę podać login utworzonego konta. @Andrzej Jak najbardziej. Nie widzę przeciwwskazań.
Użytkownik: Filon

Restrykcyjnie się zrobiło:) w sumie rozumię posunięcie, z czasem bedą opłaty ale o to chodzi masz dobrze skrojony produkt masz klientów Brawo Pozdrawiam risk-and-profit.blogspot.com P.S. tylko proszę jeśli w przyszłości portal będzie płatny to na rozsądnym poziomie a la stooq.
Użytkownik: Risk and Profit

Konta na facebooku nie mam, maila już wysłałem, jestem ciekaw jak się sytuacja rozwinie.
Użytkownik: Anonimowy

@Risk and Profit Spokojnie, blog nie będzie płatny.
Użytkownik: Filon

Witam autora, zarejestrowałem się i korzystając z okazji nabiję sobie pierwszy komentarz: czy dziś nie działa fundamentalna.net? Nie mogę podejrzeć żadnej spółki. A jak działało, to nie była zaktualizowana Jutrzenka (która teraz jest Colian) i nie było PGE - dość popularnej jednak spółki, na GPW od 2 lat. Pisałem o tym do admina, ale nie wiem czy doszło. Pozdrawiam :)
Użytkownik: dedek

@dedek Fundamentalna już działa.
Użytkownik: Filon

Zauważyłem podobną prawidłowość na forach bukmacherskich, gdzie dobre informacje zostają wcześniej czy później ograniczone tylko dla pewnej grupy aktywnych użytkowników, którzy mają jakiś wkład w fora:) Mam nadzieje, że tutaj utworzenie grupy premium nie wpłynie negatywnie na jakość wpisów.
Użytkownik: fakir151

Nie mam konta na Facebooku i nie zamierzam zakładać, ale na szczęście można obejść ten warunek. Co do pisania komentarzy, to mam wątpliwości, bo nie każdy lubi komentować artykuły. Ten warunek spowoduje, że pod każdym artykułem powstanie mnóstwo komentarzy, ale większość z nich będzie bezwartościowa.....
Użytkownik: Anonimowy

@Anonimowy 9:24 Gdyby zastanowić się dlaczego niektórzy "nie lubią komentować", myślę, że odpowiedzią nie byłby brak własnego zdania, ale kilka innych przyczyn: - lenistowo (po co mam dawać coś od siebie skoro nie muszę) - strach (a co jeśli ktoś się ze mną nie zgodzi, albo mnie bedzie później obrażał) - niewiedza (artykuł byl fajny, ale chyba nie do końca go zrozumiałem, ale glupio mi pytać o banalne sprawy w stylu, a co to jest WIG?) - brak wprawy w pisaniu (pewnie i tak napisałbym coś co inni uznaliy za glupie) "Zmuszenie" do komentowania ma na celu pomóc ludziom przełamać te 4 przyczyny: - lenistwo pokonane jest od razu, bo teraz "musisz" coś napisać. - początkowe komentarze niektórych osób na pewną będą trochę nieporadne, a nikt ich za to nie będzie karał. Z czasem pojawi się wprawa w pisaniu i zniknie strach przed komentarzami innych. - niewiedza tak na prawdę jest tylko ograniczeniem mentalnym, bo właśnie po to są komentarze, żeby w nich pisać nawet te najprostrze pytania. Jeśli nie wiesz co to jest WIG to się o to po prostu zapytaj. Ja też kiedyś nie wiedziałem, akiedyś na tego bloga trafi inna osoba z tym samym pytaniem i już znajdzie sobie gotową odpowiedź. Właśnie dlatego myślę, że pojawiające się komentarze nie będą "bezwartościowe" :)
Użytkownik: Filon

Witam, dziękuje za umożliwienie mi dostępu do premium bez facebooka:) pozdrawiam i udanej sesji życzę
Użytkownik: alrokas

@alrokas mam nadzieję, że domyślasz się czemu usunąłem Twoje komentarze. Na razie nie będzie dalszych konsekwencji, ale proszę potratkuj to jako ostrzeżenie. Czy aż tak trudno otworzyć jakiś stary artykuł, który się przeczytało i napisać 2 zdania od siebie?
Użytkownik: Filon

Jeśli już wymagać promowania bloga poprzez sieci społecznościowe, to daj ludziom większy wybór. Prócz Facebookowego "Lubię to" na innych blogach (również na platformie blogspot) widać często Twitterowe "tweet" czy też Googlowe "+1".
Użytkownik: Cookie Monster

Co do wypowiedzi Gaabana, uważam, że w najbliższym czasie trzeba będzie brać poprawkę na merytoryczność komentarzy:) ps to mój pierwszy komentarz, uważam, że to dobre posunięcie Filona, ja czytam bloga od dość dawna, ale nigdy nie komentowałem:) Pozdrawiam!
Użytkownik: Albert

Facebook to dobry pomysł plus ewentualnie inne portale społecznościowe) na promocję, co do komentarzy może to spowodować pisanie czegoś 'na siłę' a nie koniecznie wzbogacające dyskusję, jak np ten koment lub wiele innych powyżej...uważam że jak ktoś ma coś wartościowego do powiedzenia i chce się z tym podzielić to to zrobi tak czy inaczej, w innym przypadku, będzie większy chaos i tyle
Użytkownik: Anonimowy

ciekawy pomysł
Użytkownik: Anonimowy

ale dlaczego trzeba az 5 komentarzy wstawić
Użytkownik: Anonimowy

Kliknięcie lubię to nie zostało mi zaliczone.
Użytkownik: Anonimowy

@Anonimowy 18:28 Napisz do mnie na maila swój login, a zaraz dojdziemy co się stało.
Użytkownik: Filon

Napiszę trochę przewrotnie i oczywiście w drugim komentarzu;-) Jedną z rzeczy, które podobały mi się w Twoim blogu było to, jak wiele uwagi przywiązywałeś do toczącej się poniżej w komentarzach dyskusji jak często brałeś w niej udział, jak często i jak wyczerpująco odpowiadałeś na zadawane Ci pytania. Nie przeraża Cię wizja, że komentarzy zrobi się 3x więcej a ich, jakość znacznie spadnie. Czy przebijanie się przez nie będzie miało coś wspólnego z pobudzaniem kreatywności umysłu i samorozwojem?
Użytkownik: Cookie Monster

Strona warta, więc się zarejestruję i będę się starać wyrażać swoje opinie na temat zawartych w artykułach treści :) Moje komentarze nie chcą się publikować, ale może ten się pojawi. Lesofi
Użytkownik: Anonimowy

Wiem, co trzeba zrobić. Komentarz pojawił się, gdy najpierw kliknęłam na podgląd, a następnie opublikowałam treść komentarza. Czy trzeba tak będzie zawsze robić? Lesofi
Użytkownik: Anonimowy

@Lesofi Dziękuję za pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Problem występuje u ok 5% użytkownik i niestety jeszcze nie wiem od czego zależy (sam próbowałem na różnych komputerach i przeglądarkach i zawsze poprawnie dodawało komentarz co utrudnia mi rozwiązanie problemu). Mimo wszystko nie powinno tak być, że trzeba najpierw klikać na podgląd. Aktualnie tworzenie nowych komentarzy przeniosłem do nowego okna. Mam nadzieję, że to pomoże.
Użytkownik: Filon

Wolałbym aby autor bloga pisał rzadziej ale rzeczowo tak jak dotychczas :)
Użytkownik: Anonimowy

Witam, Przetestowałem od czego zależy problem z dodawaniem komentarzy. Rozwiązanie leży w akceptowaniu (bądź nie) przez przeglądarkę ciasteczek. Na moich domyślnych ustawieniach w firefox nie mogłem dodawać komentarzy. Po włączeniu opcji "akceptuj wszystkie ciasteczka" komentarze są widoczne :-)
Użytkownik: vojciech

A to zaskoczenie trochę. Czytam czytam, a tu coś o koncie premium. I tak po lince do sznurka trafiłem tutaj. Pomysł dobry, bo za wiedzę którą przekazujesz za darmo, też Ci się coś należy, a więcej komentarzy = większy ruch na stronie
Użytkownik: Fovor

A ja już odczuwam negatywne skutki tego pomysłu. Ilość komentarzy pod artykułami wzrosła, ale duża część z nich to zwykłe ględzenie. Więc zaczynam czytać po łebkach i omijać większość z nich, z drugiej strony chęć skomentowania jest większa (bo na kijku jest marchewka) więc zamiast samemu coś wyszukać w internecie wole się zapytać albo przelać swoje myśli. O dziwo zauważyłem że gdybym dodawał komentarze bez czytania pozostałych kilka razy zdublowałbym pytania i posty. Więc za jakiś czas możesz stanąć przed wyborem czy czegoś z tym nie zrobić - na przykład tak jak na niektórych forach dodać strzałki góra/dół do pozycjonowania postów (lepszy komentarz, wędruje wyżej).
Użytkownik: kudlatygosc

Do autora: a nie myślałeś, żeby zamiast/obok facebook'owego "lubię to" korzystać z google'owego "+1"? Wydaje mi się, że wśród czytelników bloga więcej jednak ma konto google, niż na fb. Ogólnie pomysł z grupą Premium uważam za ciekawy - mający swoje wady, ale i zalety, które jak się wydaje przeważa, ale zobaczymy...
Użytkownik: tomsawyer

Jestem juz tu poraz ostatni ! Kto wpadl na tak idiotyczny pomysl z logowaniem, na sile klikanie w lubie to i przymusowe pisanie komentarzy !
Użytkownik: Anonimowy

Ja uważam to za dobry pomysł. Duży plus za to, że treść dalej jest darmowa.
Użytkownik: Anonimowy

@kudlatygosc Spróbuj się wylogować i zalogować ponownie. Jeśli nie pomoże to podeślij mi mailem Twój login do grupy PREMIUM, a będę mógł sprawdzić dokładniej co jest nie tak i na pewno zaradzimy :)
Użytkownik: Filon


navfund77 pisze...
pomimo kliknięcia lubie to i wpisania komentarza nie odblokowano mi konta, prosze o wsparcie

Filon pisze...
@navfund77
spójrz na swoje okienko z grupy PREMIUM. Masz 1 komentarz i 3 lubię to, a potrzeba 3 komentarzy i 1 lubię to. Na przyszłość takie sprawy proszę rozwiązywać mailowo, żeby nie zaśmiecać komentarzy. (Twój komentarz wieczorem przeniosę na stronę grupy PREMIUM).


Esper pisze...O artykule się nie wypowiem, ponieważ dopiero założyłem konto. Zaś odnośnie samego konta nie powiem ciekawy pomysł z tą grupą Premium. Ja mam tylko jedno ogromne zastrzeżenie, nie każdy posiada profile na facebooku itp!
Jeśli artykuł Ci się podoba kliknij "lubię to", aby inni też mogli go przeczytać:
Dodatkowo zapisz mi swój adres email, aby nie przegapić nowych artykułów (nie wysyłam żadnego spamu/reklam itp.):
Twój email:

16 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Wiem że gospodarz chce zachęcić uczestników bloga do pisania , ale moim zdaniem może to mieć odwrotny skutek ponieważ uzytkownicy będą np na siłę wpisywać komentarze których normalnie wcale by nie wpisywali

Sokomaniak pisze...

Czyli widzę, że jest nadzieja dla tych co nie mają konta na Facjatce. To dobrze. Pokomentuję trochę i założę sobie to konto premium

Anonimowy pisze...

Jeszcze dobrze by było, żeby strona automatycznie wylogowywała użytkownika po zamknięciu okna przeglądarki, jak zapomni się wylogować. Bo teraz nawet po zamknięciu przeglądarki i ponownym wejściu, cały czas jestem zalogowana. A to niebezpieczne, gdy się korzysta ze służbowych komputerów i ma się szwankującą pamięć do wylogowywania.

Anonimowy pisze...

Witam,
Cenię ten blog za bardzo wartościowe wpisy, które czytam z przyjemnością. Pomysł z kontami premium wzbudził we mnie mieszane uczucia, bo z jednej strony rozumiem intencje autora, z drugiej zaś należę do osób, które niechętnie zabierają głos.
Postanowiłam założyć konto i zacząć się udzielać. I tu pojawił się pewien problem - nie widzę mozliwości przypomnienia/zresetowania hasła, które, niestety, zapomniałam. Cóż, założę następne konto (ehh, nie lubię śmiecić) i tym razem zapamiętam hasło, mam jednak jeszcze jedno pytanie: czy hasła trzymane są jako plain text? Pytam ze względów bezpieczeństwa.
Pozdrawiam,
Dorota.

Esper pisze...

Pytanko ode mnie :) A czy nie możesz tego zastosować zamiennie? Np. 5 komentarzy i Face, lub 7 komentrzy lub 3 facy. 3 opcje i każdy znajdzie coś dla siebie :).

Druga sprawa, 5 komentarzy, a co z kiepskimi miesiącami? Jak to będzie działać gdy np zrobisz tylko 3 wpisy? Będzie miała miejsce niepotrzebna i szkodliwa zabawa z komentarzami. Powinieneś wziąć pod uwagę, że część osób będzie te komentarze "odwalać" A to będzie przeszkadzać wszystkim.

ogólnie pomysł uważam, za ciekawy, ale warto przemyśleć go dokładniej i doszlifować.

Filip pisze...

@Anonim 15:53
Dodam to do listy zadań do zrobienia.

@Anonim 15:58
hasła są hashowane

@Esper
Zauważ, że w ostatnich tygodniach liczba tworzonych wpisów drastycznie wzrosła i tak już pozostanie, więc myślę, że nie będzie problemów ze znalezieniem czegoś co warto skomentować.

55 pisze...

bez komentarza - taki jest moj komenarz tego chorego pomyslu grup premium !

Dominik Palacz - Cashflow88 pisze...

Do mnie też to premium nie przemawia ... może to i moje zdanie ale taki wyścig szczurów powstaje ;p "muszę napisać komentarz bo nie mam premium"

Anonimowy pisze...

Pomysł z kontem premium beznadziejny, nie powinno się nikogo zmuszać do pisania komentarzy.

Anonimowy pisze...

Witam,
nie mam konta na fecebook i nie chce mieć takze czy możliwe jest uczestnictwo w grupie premium?
arkady

Filip pisze...

@Anonimowy 13:44
Napisz do mnie maila z loginem do konta premium.

BUKOSZ pisze...

a ja mam problem. Czytam wpisy, komentuję je na stronie i FB, a moje konto jest nieaktywne. Czemu się tak dzieje?
W jaki sposób mogę przejść do edycji swojego konta na "10 procent rocznie"

Anonimowy pisze...

Ja również podzielam zdanie, że to pisanie komentarzy jest trochę na siłę. Strasznie to forum zostanie zaśmiecone. A i tak większość ludzi czyta tylko dany artykuł i omija komentarze. Ja jestem na NIE z tym pomysłem. Fajnie się czytało, ale teraz jak widzę coś ciekawego co jest zablokowane i do tego trzeba pisać na siłę komentarze to mnie to trochę odrzuca.

J pisze...

Klikam na lajki, z komentarzami, a na statusie mam 5/0 i status nieaktywny. O co biega?!?!

Anonimowy pisze...

Też mam podobny problem co J mam 3 komenty i 1 like a nie mogę czytać premium. Chciałbym tam też pokomentować...

KEPO pisze...

Świetny pomysł, podoba mi się!

Jeśli po dodaniu Twój komentarz jest niewidoczny, upewnij się czy Twoja przeglądarka ma włączoną opcję obsługi ciasteczek (cookies).

Prześlij komentarz