poniedziałek, 14 września 2015

Raport po 3 latach prowadzenia portfela


Właśnie mijają 3 lata od kiedy zaczęliśmy prowadzić portfel inwestycyjny. Wszystko zaczęło się od tego wpisu. Portfel miał być początkowo prowadzony tylko przez 12 tygodni, ale ostatecznie był kontynuowany w ramach fundamentalnej. Po kilku miesiącach i powstał pierwszy wpis podsumowujący portfelowe zarobki. Później był artykuł z raportem po roku od startu. Po wszystkich tych wpisach pojawiały się zawsze głosy, że to zbyt krótki czas na ocenę wyników, z czym jak najbardziej się zgadzam. Idealnie byłoby sprawdzić portfel na 3 pełnych cyklach co zajmie nam ok. 10 lat. Dziś jednak przechodzimy obok dużego kamienia milowego, bo już 30% tej drogi za nami i wnioski stają się coraz bardziej wiarygodne.

W raporcie jest odpowiedź na pytanie, które nurtuje wiele osób:

  • Ile % rocznie można zarabiać na rękę z giełdy w długim terminie

Zapraszam do lektury. Raport można pobrać tutaj: http://www.fundamentalna.net/portfel-inwestycyjny (pierwszy link od góry).

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o wynikach i czy według was portfel w kolejnych 3 latach będzie w stanie znów podwoić swoją wartość. Za 3 lata wrócimy do tych komentarzy i zobaczymy jak poszło wam typowanie :)


Jeśli wpis Ci się podoba zapisz się na newsleter, aby nie przegapić nowych artykułów:

Brak komentarzy:

Jeśli po dodaniu Twój komentarz jest niewidoczny, upewnij się czy Twoja przeglądarka ma włączoną opcję obsługi ciasteczek (cookies).

Prześlij komentarz