piątek, 7 kwietnia 2023

ESI widzi wzrost o +55% w ciągu najbliższego 1,5 rokuNiemal rok temu w maju 2022 r. na podstawie ESI Growing Countries powstała dość konkretna prognoza mówiąca, że wskaźnik ten: "przestał uważać, że jest zbyt wcześnie na spadki i w pełni popiera ich nadejście". Oto jak potoczyły się dalsze losy naszej giełdy (sWIG80) w kolejnych miesiącach:

Spadki rzeczywiście były kontynuowane. W trakcie kolejnego półrocza indeks sWIG80 stracił -15%.

Prognoza tamta powstała w momencie gdy wskaźnik tworzył swój cykliczny szczyt. Aktualny wykres wskaźnika wygląda następująco:

Jak widać wskaźnik jest właśnie w trakcie formowania swojego cyklicznego dołka, a więc w momencie odwrotnym do tego z maj
a 2022 r. Dziś sprawdzimy co takie dołki oznaczały dla przyszłości giełdy. Oto wskaźniki ESI Growing Countires w wersji odszumionej:

Na tych danych dołek jeszcze nie został w pełni uformowany, jednak znajomość surowych danych podpowiada nam, że to kwestia miesiąca może dwóch.

Oto ten sam wykres z zaznaczeniem wszystkich dotychczasowych wyraźnych dołków:

Jak widać było ich aż 8. Oto zobrazowanie tego jak zachowywała się giełda (sWIG80) przez 1,5 roku po takich momentach synchronizacji:


Okazuje się, że wszystkie 8 ścieżek było wzrostowych. Przeciętny wynik po 1,5 roku to wzrost aż o +55%.

Oznacza to, że ESI Growing Countries dość jednoznacznie opowiada się za kontynuowaniem obecnej hossy.

Jeśli wpis Ci się podoba zapisz się na newsleter, aby nie przegapić nowych artykułów:

Brak komentarzy:

Jeśli po dodaniu Twój komentarz jest niewidoczny, upewnij się czy Twoja przeglądarka ma włączoną opcję obsługi ciasteczek (cookies).

Prześlij komentarz