niedziela, 30 października 2011
Czy można zarobić inwestując w pożyczki społecznościowe?
Jako, że do czasu pojawienia się ciekawego sygnału makroekonomicznego jestem poza rynkiem akcyjnym, a jak wiadomo pieniądze nie mogą leżeć bezczynnie, przez ostatnie kilka miesięcy swoim zainteresowaniem coraz bardziej obdarzałem pożyczki społecznościowe. Moja pierwsza społecznościowa inwestycja miała miejsce w kwietniu 2010, więc od tego czasu zdążyłem już poznać ten sposób na pomnażanie pieniędzy. Były zarówno lepsze jak i gorsze okresy. A oto wniosek do jakiego doszedłem:
wtorek, 25 października 2011
Dlaczego nie zauważasz okazji, które zauważają inni?
Masz czasem wrażenie pustki i braku pomysłów, a gdy okazuje się, że kolejna osoba obok Ciebie odniosła sukces finansowy w, mogłoby się wydawać, banalny sposób. Jesteś zazdrosny i myślisz sobie, że równie dobrze teraz Ty mógłbyś stać na jej miejscu, bo działanie, które ta osoba wykonuje, nie wymaga praktycznie żadnych specjalnych kwalifikacji?
Zamiast tkwić w tej zazdrości, uświadom sobie, że codziennie mijasz średnio 2,5 okazji, które mogłyby odmienić Twoje życie. Pytanie tylko, dlaczego przez ostatnie kilka lat nie zauważyłeś żadnej z nich?
środa, 19 października 2011
Która umowa jest najlepsza? O pracę, zlecenie czy może o dzieło?
Wszyscy wiemy, że nie warto pracować dla pieniędzy. Lepiej żeby to pieniądze pracowały dla nas. Niestety niewiele jest osób, które już od początku mają wystarczającą ilość gotówki, aby mogły wyżyć z "zatrudniania pieniędzy". Dlatego zupełnie naturalne wydaje się takie podejście do tematu zarabiania, aby na początku pracować w pocie czoła na "normalnej" posadzie, a zarobione pieniądze przeznaczać na rozwój dochodów nieliniowych (lub nawet pasywnych). W miarę rozrastania się takich alternatywnych dochodów, możemy sobie pozwolić na stopniowe obniżanie liczby godzin spędzonych na pracy dla innych, aż w końcu możemy zupełnie zrezygnować z pracy.
poniedziałek, 17 października 2011
Czy zlecenie stop loss jest niezbędne?
Na giełdzie możemy składać kilka różnych rodzajów zleceń. Jednym z nich jest zlecenie "stop loss", mające za zadanie ograniczyć do minimum straty jakie ponosimy na nieudanych transakcjach. W świecie inwestorów wokół tego zlecenia trwa niemalże walka pomiędzy zwolennikami ustawiającymi zlecenia obronne zawsze i wszędzie, a przeciwnikami nie tykającymi tego typu zleceń. Kto ma rację?
piątek, 14 października 2011
Jak nie zostać w czarnej d****, gdy już stracisz pracę?
Zastanawiałeś się kiedyś jak zmieniłoby się Twoje życie gdybyś nagle stracił swoje główne źródło dochodów? Czy załamałbyś się i zaczął tonąć w długach? Czy może zupełnie nic by się się zmieniło w Twoim dniu? Wiele osób uzależnia się od jednego źródła przychodu i żyje na krawędzi wypłacalności, co jest niezwykle wybuchową mieszanką.
Co zrobić, aby nagły kryzys, cięcia budżetowe w firmie, czy pożar w fabryce nie przekreślił nam życia?
wtorek, 11 października 2011
Duże wątpliwości co do dalszego przebiegu bessy
Jeszcze niedawno wszystko pasowało idealnie. Wszystkie główne wskaźniki makro były nastawione skrajnie negatywnie co do rynku. To nastawienie pozwoliło nam zarabiać w czasie sierpniowej rzezi. Kilka dni temu przypadała comiesięczna data prezentacji naszego ulubionego wskaźnika IWW (Indeks Wskaźników Wyprzedzających). Otwierając stronę z wynikami nie spodziewałem się fajerwerków. Byłem pewien, że mniej więcej wiem jaką wartość zobaczę. Bardzo się zdziwiłem :)
niedziela, 9 października 2011
Czy warto chodzić na konferencje i szkolenia dla inwestorów?
W sobotę miałem okazję uczestniczyć w konferencji "Skuteczny Inwestor", na którą zostałem zaproszony jako redaktor "Equity Magazine". Motywem przewodnim było pytanie: "Czy można zawodowo zarabiać na giełdzie?". Oczywiście w kolejnych artykułach będę wam powoli przemycał to czego się nauczyłem, a jako, że prelegentami były osoby, które w większości utrzymują się z grania na giełdzie, to nowej wiedzy jest całkiem sporo. Dziś jednak stronę merytoryczną odsuniemy nieco na bok i zastanowimy się, czy warto uczestniczyć w tego typu konferencjach?
wtorek, 4 października 2011
Giełda - jak inwestować?
Dziś artykuł, który z pewnością ucieszy zupełnie zielonych temacie giełdy i inwestowania. Pamiętam jak sam jeszcze kilka lat temu szperałem po sieci w poszukiwaniu tekstów, które miały mi pomóc w podbiciu giełdy, ale zwykle były dla mnie po prostu niezrozumiałe. Chciałbym wtedy móc trafić na tekst taki jak ten:
poniedziałek, 3 października 2011
Kolejne potwierdzenie bessy
PMI to wskaźnik obliczany na początku każdego miesiąca. Z grubsza można powiedzieć, że obrazuje on kondycję, a raczej oczekiwania ludzi co do przyszłej kondycji sektora przemysłowego. Jeszcze 2 miesiące temu, PMI wywołał wielkie poruszenie, gdy okazało się, że zaczął rosnąć. Dziś to już jasne, że były to tylko ostatnie podrygi trupa.
Subskrybuj:
Posty (Atom)